Folie stretch, folie opakowaniowe
Taśmy samoprzylepne, pakowe, papierowe
Taśmy spinające
Akcesoria do pakowania
Folie stretch, folie opakowaniowe

Folia opakowaniowa przeznaczona jest do pakowania różnych towarów, ułatwienia ich składowania i ochrony przed działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych :deszcz, śnieg, kurz,brud. Proponujemy wiele rodzajów folii, które mogą być użyte z zależności od potrzeb. Są to folie stretch (maszynowe, ręczne, mini oraz wstępnie rozciągnięte), folie pęcherzykowe, folie do samokiszonek, folie ochronne, folie termokurczliwe.

1) Folia stretch maszynowa


Oferujemy najwyższej jakości folię maszynową wykorzystywaną do zabezpieczania towaru na paletach przy wykorzystaniu automatycznych owijarek.


Parametry ogólne
Grubość: 17,20,23 um
Szerokość: 500 mm
Waga: 16-18 kg

2) Folia stretch ręczna


Wykorzystywana przede wszysktim do ręcznego owijania ładunku na palecie.


Parametry ogólne
Waga rolki netto [kg]: 1,3 --- 1,5 --- 2,0 --- 2,8 --- 3,0
Waga rolki brutto [kg]: 1,5 --- 1,7 --- 2,2 --- 3,0 --- 3,2
Grubość folii [um]: 23,20 --- 23,20 --- 23,20 --- 23,20 --- 23,20
Szerokość folii [mm]: 500 --- 500 --- 500 --- 500 --- 500
3) Folia stretch mini RAP


Ma zastosowanie do owijania np. rur, kabli; właściwości klejące powodują, że "mini" stretch jest stosowana zamiast taśmy klejącej.


Parametry ogólne
Grubość: 20 um
Szerokość: 100 mm
Ilość w kartonie: 70 szt.4) Folia pęcherzykowa (bąbelkowa)


Bezbarwna folia pęcherzykowa jest odporna na rozdarcia, a dzięki swym właściwościom nie tylko chroni pakowane produkty przed otarciem, zgnieceniem czy wilgocią, ale jest również doskonałym materiałem amortyzującym i wypełniającym wolne przestrzenie w opakowaniach zbiorczych. Służy do ochrony zarówno najmniejszych wyrobów ceramicznych jak i dużych części samochodowych, mebli, szkła, itp.


Parametry ogólne
Szerokość zwoju: 500 mm, 1000 mm, 1200 mm, 1500 mm
Długość zwoju: 100 m

5) Folia do sianokiszonek


Folia do sianokiszonek to folia produkowana z polietylenu, nie zawierającego substancji szkodliwychdla środowiska. Folia ta przeznaczona jest do stosowania w rolnictwie jako produkt jednorazowego użytku przy sporządzaniu wysokiej jakości paszy dla zwierząt, a zatem zwiększa efektywność produkcji zwierzęcej. Dzięki odpowiednim właściwościom tworzy warstwę ochronną zabezpieczającą przed wpływem promieni słonecznych (UV), niskich temperatur, dostępem powietrza. Folia do samokiszonek charakteryzuje się dużą elastycznością, doskonale opina belę i skutecznie chroni jej zawartość.


Parametry ogólne
Grubość: 25 um
Szerokość: 500 mm
Długość: 1800 m


6) Folia ochronna


Wykorzystywana do pakowania lub zabezpieczania w przechowywaniu i transporcie, jako półfabrykat do dalszego przetwórstwa oraz bezpośrednio do pakowania produktów spożywczych, chemicznych i innych. Wykonywane są z polietylenu małej gęstości (LDPE).

- Folie LDPE (rękaw, półrękaw, taśma) - szerokość od 80 mm do 6000 mm - grubość od 0,025 mm do 0,25 mm
- Folia LDPE termokurczliwa taśma - szerokość od 300 mm do 1750 mm - grubość od 0,03 mm do 0,25 mm
- Kaptury z folii LDPE termokurczliwej - grubość od 0,06 do 0,25 mm
- Arkusze przykryciowe PE
- Folia bezbarwna HDPE, rękaw - szerokość od 400 mm do 1500 mm - grubość od 0,008 mm do 0,08 mm
- Folia bezbarwna HDPE, taśma - szerokość od 150 mm do 1150 mm - grubość od 0,008 mm do 0,08 mm
- Folia budowlana stosowana przy zabezpieczaniu przed zabrudzeniem powierzchni podczas prac remontowych i malarskich, a w przypadku prac remontowych na zewnątrz budynku zabezpiecza również przed wilgocią
- Folia czarna izolacyjno - ochronna: 0,150 mm; 0,200 mm; 0,350 mm

7) Folia termokurczliwa


Folia termokurczliwa przeznaczona do wykonania opakowań zbiorczych (zgrzewki). Znajduje zastosowanie do ochrony towarów w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, itp. Folia PVC termokurczliwa jest popularnym rodzajem opakowania. Zapewnia ochronę wyrobów przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, stanowi ochronę przed wilgocią i niepowołanym otwarciem opakowania. Folia termokurczliwa PVC charakteryzuje się niską temperaturą zgrzewania, dużą wytrzymałością na zrywanie i bardzo wysoką przeźroczystością.

Parametry ogólne
Grubość folii: 15, 18, 20, 25, 30 um
Szerokość rolki: od 250 do 600 mm (co 50 mm)Taśmy samoprzylepne, pakowe, papierowe

Proponujemy wiele rodzajów taśm samoprzylepnych, które mogą być użyte z zależności od potrzeb. Są to taśmy pakowe do klejenia kartonów, taśmy samoprzylepne z nadrukiem, taśmy lakiernicze, taśmy papierowe, taśmy maskujące.

1) Taśmy opakowaniowe


Taśma opakowaniowa stosowana do klejenia kartonów, odporna na zrywanie, środki chemiczne, o dużej przyczepności do klejonej powierzchni. Taśmy te są idealnym rozwiązaniem w ręcznych i automatycznych systemach pakujących.

Parametry ogólne
Szerokość: 19 mm --- 25 mm --- 38 mm --- 48 mm --- 48 mm --- 48mm --- 75 mm --- 48 mm
Długość: 66 m --- 66 m --- 30 m --- 50 m --- 66 m --- 66 y --- 66m --- 990m


2) Taśmy samoprzylepne z nadrukiem


Taśma samoprzylepna z nadrukiem to skuteczny i tani sposób reklamy Państwa firmy. Ponadto taśma to rodzaj swoistej plomby podczas transportu do Klienta - szczególnie korzystając z "obcego" transportu. Posiadają bardzo dobre właściwości klejące dzięki zastosowaniu kleju kauczukowego typu Solvent. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii produkcji "sandwich system" (drukowanie na wewnętrznej stronie taśmy przed nałożeniem kleju), nadruk na taśmie nie ulega uszkodzeniom mechanicznym oraz zdrapywaniu, gwarantując najwyższą jakość i trwałość produktu.


Parametry ogólne
Szerokość: 48 mm
Długość: 66 m

3) Taśmy lakiernicze


Taśmy lakiernicze Gerband znajdują zastosowanie w przemyśle samochodowym, warsztatach samochodowych, pracach lakierniczych i malarskich.

Parametry ogólne
Temperatura: do 80 st.
Szerokość taśmy: 19, 25, 30, 38, 50 mm
Długość na rolce: 50 m

4) Taśmy papierowe


Taśmy papierowe te przyjazne środowisku taśmy posiadają ogromną moc klejenia dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań, co gwarantuje idealne zamknięcie kartonu. Dostępne w standardowych szerokościach.

5) Taśmy maskujące


Taśmy maskujące są niezastąpioną pomocą we wszystkich pracach malarsko - remontowych we wnętrzach (chronią meble, ściany i podłogi przed przypadkowym zabrudzeniem pędzlem, gwarantują proste i równe krawędzie bez zacieków i mogą być usunięte bez pozostawienia śladów nawet kilka dni po malowaniu).


Parametry ogólne
Szerokość taśmy: 19, 25, 30, 38, 50 mTaśmy spinające

Taśmy polipropylenowe i poliestrowe


Taśmy polipropylenowe i poliestrowe przeznaczone są do pakowania wszelkiego rodzaju opakowań. Służą do ręcznego oraz maszynowego opinania ładunku. Są wytrzymałe, wydajne i proste w użyciu łatwo i trwale zgrzewają się lub pozwalają łączyć się przy pomocy blaszanych, drucianych i plastikowych zapinek.

Akcesoria do pakowania

1) Zapinki do taśm


Zapinki - przeznaczone do zapinania ręcznego taśm spinających, bądź za pomocą paskowacza lub napinacza. Dostępne są trzy rodzaje zapinek: metalowe, druciane i plastikowe.

Zapinki druciane - bardzo mocne, wykonane są z specjalnego stopu stali i odpowiednio wyprofilowane tak, aby podczas spinania dokonywało się samozaciskanie zapinki

Zapinki metalowe (blaszki) - wykonane z odpowiednio twardej i grubej blachy. Od wewnątrz zapinka posiada ostre "ząbki", które wykonane są w celu uniemożliwienia wysuwania się zaciśniętej taśmy z zapinki.

2) Narożniki ochronne


Narożniki ochronne - stanowią ochronę ładunku przed uszkodzeniem podczas transportu. Dostosowane są do szerokości taśm spinających ładunek.